مهندس سیدعزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی عصر امروز پنجشنبه ۱۸ خردادماه سال ۱۴۰۲ وارد استان زنجان شد.

به گزارش گویای صنعت، مهندس سید عزت‌الله ضرغامی بس از ورود به زنجان به همراه استاندار، شهردار زنجان و مدیرکل میراث فرهنگی استان از پروژه سبزه‌میدان بازدید کرد.

شهردار زنجان در این بازدید گفت: فاز جنوبی سبزه میدان به عنوان یکی از طرح‌های بزرگ شهری افتتاح و در اختیار شهروندان قرار گرفت.
علیرضا فیروزفر افزود:کل پروژه سبزه میدان زنجان در یک محدوده ۶.۶ هکتاری اجرا شده و برای سه هزار و ۷۰۰ متر مربع در این محدوده، غرفه هایی با کاربری تجاری و با زمینه فعالیت عرضه محصولات صنایع دستی و گردشگری در نظر گرفته شده است.
او اضافه کرد: محدوده میانی این پروژه نیز عرصه ای به وسعت ۲ هکتار را شامل می شود که قرار است مکانی برای اجرای برنامه های فرهنگی و آیینی باشد.
فیروزفر ادامه داد: در بخش شمالی پروژه نیز تالار شهر با ابعاد هفت هزار متر مربع در دست ساخت است که کاربری فرهنگی دارد.
استاندار زنجان نیز با اشاره به اینکه پروژه سبزه میدان جاذبه مهم گردشگری شهر زنجان است، گفت: این پروژه در سبزه میدان قدیم، مسجد جامع شهر زنجان، بازار قدیمی و پیاده راه واقع شده است.
محسن افشارچی ادامه داد: در انتهای پروژه نیز تالار شهر و مابین آنها باغ بزرگ و موزه ها نیز اطراف آن قرار گرفته است.
او ادامه داد: به نظر می رسد سبزه‌میدان هم می‌تواند بستر گردشگری خوبی در مرکز شهر زنجان ایجاد کند.
پروزه سبزه میدان از سال ۱۳۶۸ شکل گرفته است و در طول سالیان گذشته اقداماتی در راستای تملکات انجام شد. سال گذشته ۳.۷ هکتار از این طرح افتتاح شد که شامل عرصه جنوبی، دو باغ راه شرقی و غربی، ۶۳ غرفه است.
قرار است نام دیگر سبزه میدان زنجان، «ایران کوچک» لقب گیرد و عرضه صنایع دستی کل استان‌ها در مرکز سبزه میدان انجام شود.