سرهنگ شریفی گفت: بزرگراههای اشرفی ،هاشمی ،سلیمانی ، بابایی ، امام علی (ع ) ، تهران – کرج ، یادگار ، باقری ، حکیم، چمران دارای ترافیکی روان هستند.

به گزارش گویای صنعت، سرهنگ علی اصغر شریفی گفت : با رصد مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از وضعیت تردد خودروها در ساعات ابتدایی صبح روز چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه نشان از معابر و بزرگراههایی خلوت در سطح شهر تهران و احتمال افزایش تصادفات بخاطر افزایش سرعت ها توسط برخی از رانندگان دارد .
سرهنگ شریفی گفت : بزرگراههای : اشرفی ، هاشمی ، سلیمانی ، بابایی ، امام علی (ع ) ، تهران – کرج و بالعکس ، یادگار باقری ، حکیم و چمران که معمولا پر ترافیک بودند الان در هر دو مسیر دارای ترافیکی روان و خلوت می باشند و همچنین در مسیر خیابان آزادی نیز وضعیت خوبی را شاهد هستیم .
ریس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ افزود : محدوده بزرگراه نواب و ورودی تونل توحید سنگین و زین الدین و همت از توانیر دارای ترافیک نیمه سنگین می باشند .
وی بیان داشت : برخی رانندگان ممکن است با دیدن خلوتی معابر شهر تهران ، قصد سرعت و سبقت جهت زودتر رسیدن و یا قصد انجام حرکات نمایشی و لایی کشی که به این دسته از رانندگان توصیه میگردد فریب خلوتی معابر را نخورند چرا که همیشه حادثه در کمین است و سرعت های بالا همیشه خطر ساز و خطر آفرین می باشند پس با رعایت قانون ، همواره با سرعت مقرره در سطح معابر خلوت صبجگاهی و خلوت تردد نمایید .
وی همچنین گفت : طرح جناغی ها در ورودی و خروجی بزرگراهها در حال اجراست و تیم های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع ها و معابر و میادین شهر تهران بمنظور کنترل سرعت ها و سبقت ها حضور دارند چرا که برخی رانندگان با دیدن خلوتی معابر برخی رانندگان ممکن است سرعت خودروی خود را بالا برده و باعث حادثه و تصادفات دلخراش شوند.
وی گفت : توقف در حاشیه بزرگراه ممنوع طبق ماده ۱۵۹ آیین نامه ممنوع است و چنانچه خودرویی به هر علتی متوقف و یا خراب شد می بایست در فاصله ای مناسب جهت اطلاع دیگر رانندگان و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار ، حتما از مثلث شبرنگ استفاده نمایند و بعد از تصادفات مخصوصا تصادفات منجر به جرح و فوت ضمن حفظ خونسردی حتما و در وحله اول با پلیس ۱۱۰ تماس حاصل نمایند.