سرهنگ مومنی گفت:موتورسواران جدا از تردد داخل تونل ها خودداری کنند .

به گزارش  گویای صنعت، سرهنگ احسان مومنی گفت : با رصد مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از وضعیت تردد خودروها در ساعات ابتدایی صبح روز دوشنبه بیست و ششم تیر ماه نشان از معابر و بزرگراههایی خلوت در سطح شهر تهران و احتمال تصادفات بخاطر افزایش سرعت ها توسط برخی از رانندگان دارد.
وی افزود : ترافیک هم اکنون معابر شهر تهران بدین شرح می باشد :
ورودی های غربی ؛
بزرگراه های ، همت محدوده اشرفی / آزادراه تهران / آزادگان / شیخ فضل الله / یادگار امام (ره) در هر دو مسیر خلوت – همت توانیر نیمه سنگین
ورودی های شرقی ؛
بزرگراههای شهید سلیمانی / صیاد / پل صدر هم رو و هم زیر پل / در هر دومسیر خلوت / زین الدین محدوده شمس آباد در مسیر شرق به غرب نیمه سنگین /
ترافیک بزرگراه نواب نیمه سنگین از پل امام خمینی ( ره ) / داخل تونل توحید ترافیک روان
سرهنگ مومنی بیان داشت : تیم های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع ها و معابر و میادین شهر تهران بمنظور کنترل سرعت ها و سبقت ها ، اجرای طرح جناغی ها و همچنین عدم تردد کامیون ها در ساعات روز در معابر شهری حضور دارند و با رانندگانی با دیدن خلوتی معابر ممکن است بر سرعت خودروی خود بیافزایند و باعث حادثه و تصادفات دلخراش می شوند برخورد می نمایند .
سرهنگ مومنی گفت : ۸ خط حرکتی همزمان وارد تونل توحید می شود و این حجم بالای ورودی به تونل توحید باعث ایجاد ترافیک در این محدوده می شود . امید است با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی شاهد کاهش تصادفات و حوادث رانندگی باشیم .
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت : تردد موتورسواران در داخل تونل ها ممنوع است زیرا موتورسیکلت بر روی دوچرخ در حال حرکت است و با کوچکترین انحراف و ضربه واژگون شده و از آنجا که دیواره های تونل ها از بتن ساخته شده به محض برخورد سر موتورسواران با آن موجب حوادث غیرقابل جبران برای موتورسواران خواهد شد . وی از راکبین موتورسیکلت خواست بدلیل انباشت گازهای آلاینده در داخل تونل ها و احتمال واژگونی ناگهانی موتورسیکلت بدلیل بیهوشی و تصادفات بدون برخورد ، از تردد داخل تونل ها جدا خودداری نمایند و همواره از کلاه ایمنی و استاندارد جهت ترددهای خود در سطح شهر استفاده نمایند.