معاون مالی و سرمایه انسانی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان از پرداخت تدریجی سهم‌الشرکه بازنشستگان مهرماه 1402 از امروز خبر داد و گفت: در مهرماه امسال 56 هزار و 806 نفر از فرهنگیان عضو صندوق بازنشسته شدند که طی چند روز آینده سهم‌الشرکه آنها به حسابشان واریز خواهد شد.

به گزارش گویای صنعت، دکتر مسعود زاهدی اول افزود: بر اساس سیاست‌های هیات مدیره محترم صندوق، در راستای تکریم فرهنگیان سهم‌الشرکه بازنشستگان پس از دریافت مدارک و تکمیل روند تسویه حساب با صندوق به حساب آنها واریز می‌شود.
وی با اشاره به در نظر گرفتن اولویت‌بندی در واریزها، اظهار داشت: بر این اساس، از این به بعد واریز سهم‌الشرکه به صورت تدریجی و بر اساس زمان ارسال مدارک از سوی ادارات آموزش و پرورش استان‌ها انجام خواهد شد.
معاون مالی و سرمایه انسانی صندوق تصریح کرد: با توجه به روند تکمیل مدارک، واریز سهم‌الشرکه بازنشستگان مهرماه ۱۴۰۲ از امروز چهارشنبه آغاز می گردد و اولویت با استان‌هایی است که مدارک را در زمان زودتری ارسال کرده‌اند.
دکتر زاهدی بیان کرد: هر چه روند تکمیل و ارسال مدارک بازنشستگی همکاران فرهنگی عضو صندوق از طریق ادارات آموزش و پرورش تسریع پیدا کند، سهم‌الشرکه این افراد نیز سریع‌تر به حساب آنها واریز خواهد شد.
مبنای تسویه حساب عضو، بازنشستگی در اول ماه است
وی اضافه کرد: بازنشستگان عزیز توجه داشته باشند که مبنای تاریخ تسویه با صندوق در هر ماه، تاریخ بازنشستگی این عزیزان تا اول هر ماه است و افرادی که از روز دوم هر ماه به بعد بازنشسته می‌شوند در ماه بعد از آن تسویه خواهند شد. بنابراین واریزی بازنشستگان مهرماه ۱۴۰۲ شامل فرهنگیان خواهد شد که از دوم شهریور تا اول مهر بازنشسته شده‌اند.
معاون مالی و سرمایه انسانی صندوق همچنین گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان در ۲۷ سال گذشته همواره نسبت به تعهدات خود در قبال اعضا پایبند بوده و تیم مدیریتی در یک سال اخیر در راستای تکریم فرهنگیان، زمان واریز سهم‌الشرکه را از حدود ۷۰ روز به حداکثر یک ماه پس از بازنشستگی کاهش داده است.
وی ضمن اشاره به تقاضای استمرار عضویت تعداد زیادی از بازنشستگان در صندوق، افزود: سهم‌الشرکه بازنشستگانی که درخواست استمرار عضویت در صندوق داشته‌اند، نزد صندوق باقی خواهد ماند می‌ماند و سود سالانه به آن تعلق می‌گیرد.
دکتر زاهدی یادآور شد: کسانی که استمرار عضویت داده‌اند هر زمان که اراده کنند می‌توانند به عضویت خود در صندوق پایان داده و سهم‌الشرکه خود را یک ماه پس از ارائه درخواست به نمایندگان استانی صندوق در سراسر کشور دریافت نمایند.