رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف 22 میلیون دلاری عدم ایفای تعهد ارزی خبرداد و گفت: کارشناسان میزان تعهد ارزی را بیش از 11 هزارمیلیارد ریال برآورد نموده اند.

به گزارش گویای صنعت، سرهنگ “کارآگاه مهدی افشاری” توضیح داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به دستگیری متعهدین ارزی در محدوده خیابان ولیعصر شدند.

ایشان عنوان داشت: در پی اقدامات فنی و اطلاعاتی پیش دستانه و  شکایت تعدادی از صرافان و بانک مرکزی مبنی بر عدم ایفای تعهد ارزی توسط مدیران شرکتی فعال در زمینه پتروشیمی که ۲۲ میلیون دلار ارز جهت واردات موادشیمیایی دریافت و به تعهدات ارزی و عدم فروش ارز حاصل از صادرات عمل ننموده و متواری گردیده اند. لذا کارآگاهان این پلیس مبادرت به شناسایی و دستگیری متهمین کردند.

جناب سرهنگ بهرامی افزود: میزان تعهد ارزی وی به میزان ۲۲ میلیون دلار بوده که پرونده ای در خصوص تشکیل پس از انجام تحقیقات ، متهمین ضمن اعتراف به بزه ارتکابی به مرجع قضائی معرفی گردید.

این مقام انتظامی افزود: این مقام پلیسی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی ارز مورد تعهد را بیش از ۱۱ هزارمیلیارد ریال اعلام کرده اند، از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه موارد مشابه با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.