رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از 41 میلیون واحد عدم ایفای تعهد ارزی خبرداد و گفت: کارشناسان ارزش ارز کشف شده را بیش از 230 میلیارد ریال برآورد نموده اند.

به گزارش گویای صنعت، سرهنگ کارآگاه “مهدی افشاری” توضیح داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به دستگیری متعهد ارزی در محدوده خیابان مطهری شدند.

ایشان عنوان داشت: در پی اقدامات فنی و اطلاعاتی پیش دستانه و  شکایت بانکی مبنی بر عدم ایفای تعهد ارزی توسط شرکتی جهت واردات قطعات کامپیوتر ارز را دریافت و هیچ گونه کالای وارد و تعهدات بانک رفع تعهد نگردیده و مالک شرکت متواری گردیده بود، لذا عوامل این پلیس مبادرت به شناسایی و دستگیری وی کردند.

جناب سرهنگ افشاری افزود: میزان تعهد ارزی وی به میزان ۹٫۰۳۴٫۲۲۲ لیرترکیه و ۳۲٫۷۳۱٫۸۰۳ روپیه هند بوده که پرونده ای در خصوص تشکیل پس از انجام تحقیقات ، متهم ضمن اعتراف به بزه ارتکابی به مرجع قضائی معرفی گردید.

این مقام انتظامی افزود: این مقام پلیسی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی ارز مورد تعهد را بیش از ۲۳۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند، از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه موارد مشابه با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.