سرهنگ کارآگاه هدایت بهرامی رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت، از کشف 170 هزار قلم لوازم آشپزخانه قاچاق در جنوب تهران خبر داد و گفت: در 2 عملیات همزمان این اموال کشف شد و طبق نظر کارشناسان، ارزش کالاهای کشف شده 65 میلیارد ریال برآورد شده است.

به گزارش  گویای صنعت، سرهنگ کارآگاه “هدایت بهرامی”  ضمن تشریح این عملیات ها، گفت: در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص شد مقادیری لوازم آشپزخانه خارجی قاچاق در ۲ انباری به آدرس کهریزک و فدائیان اسلام،تخلیه و انبار شده که متهمان پرنده سعی داشتند به مروز و طی چند روز این اموال را وارد بازار تهران کنند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: پس از هماهنگی های لازم با مرجع قضایی، دستور شناسایی، دستگیری متهمان و همچنین بازرسی از محل هر ۲ انبار صادر و تیم های عملیاتی این پلیس پس از چند شبانه روز کار تحقیقاتی موفق به دستگیری متهمان این پرونده ها شده و در بازرسی از انبارهای مذکور نیز، تعداد زیادی انواع لوازم آشپزخانه که فاقد اسناد و مدارگ گمرکی بودند کشف شد.
وی افزود: کالاهای مکشوفه، شامل ۱۴۶ هزار و ۶۸۸، قاشق و چنگال، ۲۰ هزار و ۱۹۶ عدد چاقو و ساطور آشپزخانه و ۸۴۰ عدد لوازم آشپزخانه دیگر ساخت کشور چین، است که پس از صورتجلسه و تکمیل پرونده به همراه متهمانی که در بازجویی اعتراف کرده بودند به مرجع قضائی منتقل شدند.
رییس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت، در پایان، با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۶۵ میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: ورود کالای قاچاق و ارز به کشور باعث ورشکستگی کارخانجات و بیکار شدن کارگران ایرانی می گردد. لذا از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.