فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف ۵۲۵۰ کیلوگرم مواد مخدر طی ۳ ماهه امسال در پایتخت خبر داد.

به گزارش  گویای صنعت، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در محل مرکز بازپروری مهر سروش (مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب ماده ۱۶) با اشاره به اینکه خانواده شهدا چشم و چراغ این ملت‌اند، اظهارداشت: حدود ۴ هزار شهید برای حفظ ارزش‌های نظام و سلامت جامعه داشته‌ایم
وی افزود: امروز شاهدیم کسانی که در این مرکز هستند هم درصد بازگشت آنها به بلای خانمان سوز اعتیاد کمتر است و هم روحیه آنها بیشتر است.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: سه ماه اول امسال ۵۲۵۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف شده که ۵۳ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل کشفیات داشته‌ایم.
وی گفت: با حضور سردار رادان و ابلاغیه ایشان جدیت در موضوع عدم حضور معتادین متجاهر در معابر و برخورد با خورده فروشان صورت گرفت و تا امروز سر قول خود بوده‌ایم. سال‌ها محلاتی در تهران شاهد حضور معتادین متجاهر بودند و اکنون اقدامات خوبی صورت گرفته‌است.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: مراکز نگهداری معتادین ماده ۱۶ کفایت تهران را نداشت که خوشبختانه امثال این مرکز افزایش یافت. اگر مراکز به اندازه کافی نباشد متأسفانه ۴۹ درصد منتج به آزادی می‌شود که با رایزنی‌های صورت گرفته بقیه دستگاه‌ها به میدان آمده و فقط ۱۳ هزار نفر طی ۳ ماهه به این مراکز منتقل و ضرورت دارد مراکز مشابه بیشتر شود.
وی خاطر نشان کرد: در جهت اشتغال آنها ایجاد گلخانه و مزرعه پرورش شتر مرغ همچنین همکاری با کارخانه‌های تولیدی که نیاز به مونتاژ دارد، مد نظر قرار گرفته است.
سردار محمدیان گفت: آموزش فنی و حرفه‌ای و صدور گواهی برای مددجویان نیز صورت گرفته تا هم برای گرفتن وام هم برای اشتغال بعد خروج از کمپ برای مددجویان کاربرد داشته باشد.