رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از 5 هزار ثوب پوشاک زنانه قاچاق خبرداد و گفت: کارشناسان ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را بیش از 1.5 میلیارد تومان برآورد نموده اند.

به گزارش گویای صنعت،سرهنگ کارآگاه “مهدی افشاری” توضیح داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف یک دستگاه کامیون حامل کالای قاچاق در محدوده نعمت آباد شدند.
ایشان عنوان داشت: در پی اقدامات فنی و اطلاعاتی پیش دستانه محرز گردید یک دستگاه کامیونت حامل کالای قاچاق تحت پوشش بارقانونی به سمت تهران در حرکت است که در در محدوده نعمت آباد شهرک احمدیه رویت ضرورتاً مامورین این پلیس خودروی مذکور را متوقف کردند.
جناب سرهنگ افشاری افزود: در بررسی اولیه مشخص گردید که اقدام به پوشاندن و اختفاء کالاها نموده و تحت پوشش یک فقره  بارنامه غیر اقدام به حمل مقادیری کالا نموده است در حالیست که  پس از بازدید گردید  بارخارجی و بارنامه ، اسناد و مدارک گمرکی ساختگی می باشد.
این مقام انتظامی افزود: کالاهای کشف شده شامل تعداد ۵۰۷۸ ثوب پوشاک زنانه (شلوار،تیشرت،…) خارجی ساخت چین بوده که پرونده ای در خصوص تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی گردید.
این مقام پلیسی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۱٫۵ میلیارد تومان اعلام کرده اند، اضافه کرد: اغلب کالاهای قاچاق ورودی به کشور فاقد کیفیت و استاندار لازم می باشند و سلامت مصرف کنندگان را به مخاطره می اندازند. از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.