رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از 10 هزار ثوب البسه قاچاق خبرداد و گفت: کارشناسان ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را بیش از 10 میلیارد ریال برآورد نموده اند.

به گزارش گویای صنعت، سرهنگ کارآگاه “مهدی افشاری” توضیح داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف محل دپو و یک دستگاه کامیون حامل البسه قاچاق در محدوده خزانه بخارایی شدند.

ایشان عنوان داشت: در پی اقدامات فنی و اطلاعاتی پیش دستانه محرز گردید مقادیری پوشاک خارجی قاچاق در آدرس خزانه بخارایی ، فلکه دوم عباسی ، کوچه صادقیان تخلیه و دپو گردیده که بوسیله یک دستگاه کامیون تحت پوشش بارقانونی از جنوب ایران به سمت تهران و  به این مکان منتقل و سپس به وسیله وانت به بازار ارسال می نماید.

جناب سرهنگ افشاری افزود: مامورین این پلیس محل موصوف را  بازرسی که مشخص گردید محل یک باب انبار کالای بوده که در سامانه انبارها نیز ثبت نگردیده و مشاهده می نمایند مقادیر انبوهی البسه خارجی در محل دپو و فاقد هرگونه اسناد و مدارگ گمرکی می باشد.  همچنین یکدستگاه کامیون درحال تخلیه بار که اقدام به پوشاندن و اختفاء کالاها نموده و تحت پوشش یک فقره  بارنامه غیر اقدام به حمل مقادیری کالا نموده است در حالیست که  پس از بازدید مشخص گردید  بارخارجی و بارنامه ، اسناد و مدارک گمرکی ساختگی می باشد.

این مقام انتظامی افزود: کالاهای کشف شده شامل ۱۰۰۰۰ ثوب ( به وزن ۲۳۰۵ کیلوگرم ) البسه قاچاق ساخت کشور چین بوده که پرونده ای در خصوص تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی گردید.

این مقام پلیسی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۱۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: ورود کالای قاچاق و ارز به کشور باعث ورشکستگی کارخانجات و بیکار شدن کارگران ایرانی می گردد. از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.