رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از 150 هزار رشته موي مصنوعي قاچاق خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کالاهای  کشف شده را بیش از 150 میلیارد ریال برآورد نموده اند.

به گزارش گویای صنعت، سرهنگ کارآگاه “هدایت بهرامی” توضیح داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف محل دپوی کالای قاچاق در محدوده کهریزک شدند.

وی عنوان داشت: در پی اخبار واصله مبنی بردپو و نگهداری مقادیری کالای قاچاق درانباری به آدرس کهریزک، شهر سنگ، اکیپی از عوامل پایگاه جنوب پلیس از انبار بازدید که در بررسی مقادیری کالا از نوع موی مصنوعی خارجی در آن دپو گردیده.

سرهنگ بهرامی افزود: در تحقبقات مشخص گردید کالاها در اردیبهشت امسال از شهرهای جنوبی کشور قاچاق و به این انبار منتقل و اسناد و مدارک کالاها مربوط به سال ۱۳۹۳ و ۱۳۹۲ بوده و در سامانه جامع کنترل و نظارت محموله‌های جاده ای (EPL) ثبت نگردیده و فاقد اسناد و مدارک گمرکی بود.

این مقام انتظامی افزود: کالاها شامل ۱۳۰۷کارتن موی مصنوعی مجموعاً ۱۵۰٫۱۱۰رشته محصول کشور چین بوده که پرونده قضایی مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی گردید.

این مقام پلیسی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: با این شیوه و شگرد قاچاقچیان حرفه ای برای قاچاق و فرار از دست قانون و عدم پرداخت حق و حقوق دولتی اقدام به قاچاق کالا می نمایند. با توجه به اینکه مبارزه با قاچاق کالا موجب رونق تولید وکاهش بیکاری می گردد و از اهم وظایف این پلیس است از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.