رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از 65 دستگاه لوازم خانگی قاچاق خبرداد و گفت: کارشناسان ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را بیش از 45 میلیارد ریال برآورد نموده اند.

به گزارش گویای صنعت، سرهنگ “کارآگاه مهدی افشاری” توضیح داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به توقیف یکدستگاه خودروی شوتی حامل لوازم خانگی قاچاق در محدوده خیابان فدائیان اسلام شدند.

ایشان عنوان داشت: در پی اقدامات فنی و اطلاعاتی پیش دستانه محرز گردید یکدستگاه خودروی شوتی حامل کالای قاچاق  از استان های غربی کشور در خیابان فدائیان اسلام آماده تخلیه بار قاچاق می باشند. که توسط مامورین رویت و نهایتاً خودروهای مذکور را متوقف کردند.

جناب سرهنگ افشاری افزود: در بررسی اولیه مشخص گردید که اقدام به پوشاندن و اختفاء کالاها نموده و تحت پوشش اقدام به حمل مقادیری کالا از شهرستانهای خرم آباد به مقصد تهران نموده اند.

این مقام انتظامی افزود: کالاهای کشف شده شامل ۶۵ دستگاه لوازم آشپزخانه برقی خارجی به مارک TEFAL بوده که پرونده ای در خصوص تشکیل و به همراه متهمین به مرجع قضائی معرفی گردید.

این مقام پلیسی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۴۵ میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: قاچاقچیان کالا افرادی سودجو و تروریستهای اقتصادی هستند که با به دام انداختن رانندگان و تحویل دادن بارنامه های جعلی قاچاق به آنها ، پس از دستگیر شدن رانندگان ضمن عدم قبول مالکیت کالا تمام جرائم متوجه رانندگان میگردد. از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.