رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از 7 هزار قلم انواع کالای قاچاق  دامداری قدیمی در کهریزک خبرداد و گفت: کارشناسان ارزش کالاها کشف شده را بیش از 50 میلیارد ریال برآورد نموده اند.

به گزارش گویای صنعت، سرهنگ “کارآگاه مهدی افشاری” توضیح داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف انبار دپوی کالای قاچاق در محدوده کهریزک شدند.

ایشان عنوان داشت: در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص گردید مقادیری کالای خارجی در دامداری قدیمی در آدرس  کهریزک ، روستای اسماعیل آباد، خیابان مهرزاد تخلیه و دپو گردیده که کالای خارجی دائما توسط خودورهای شوتی به این مکان منتقل و سپس به وسیله وانت به بازار ارسال می نماید.

جناب سرهنگ افشاری افزود: مامورین این پلیس محل موصوف را  بازرسی که مشخص گردید محل یک باب دامداری قدیمی بوده جهت پوشش و اختفاء کالای قاچاق در آن تخلیه و انبار و توزیع می گردد. و مشاهده می نمایند مقادیر انبوهی کالاهای خارجی در محل دپو که کالاهای قاچاق عمدتا توسط شوتی از تمام نقاط کشور به این مکان منتقل و سپس توزیع می گردد.

این مقام انتظامی افزود: کالاها شامل ۵۴۰۰  ثوب انواع لباس، کفش کتانی، کیف ورزشی، کلاه آفتابی، ۲۰۱ عدد کپسول گاز کولر، ۳۰ عدد پرینتر، ۲۰۰ کیلو نوار پرده و ۱۳۲۲ تکه لیوان سفالی محصول کشورهای چین و ویتنام بوده که پرونده قضایی مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی گردید.

این مقام پلیسی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۵۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: قاچاق کالا برای کشور خطر امنیتی و اقتصادی را در پی دارد. از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.