رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از 124 هزار قلم انواع کالای قاچاق خبرداد و گفت: کارشناسان ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را بیش از 70 میلیارد ریال برآورد نموده اند.

به گزارش گویای صنعت، سرهنگ کارآگاه “هدایت بهرامی” توضیح داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف یک دستگاه کامیون حامل کالای قاچاق در محدوده خیابان شوش شدند.

ایشان عنوان داشت: در پی اقدامات فنی و اطلاعاتی پیش دستانه محرز گردید یک دستگاه کامیون حامل کالای قاچاق تحت پوشش بارقانونی از شهر مشهد در تهران در باربری در خیابان شوش در حال تخلیه کالای قاچاق می باشد.

جناب سرهنگ بهرامی افزود: در بررسی اولیه مشخص گردید که اقدام به پوشاندن و اختفاء کالاها نموده و تحت پوشش یک فقره  بارنامه اقدام به حمل مقادیری کالا نموده است در حالیست که  پس از بازدید گردید  بارخارجی و بارنامه ، اسناد و مدارک گمرکی ساختگی می باشد.

این مقام انتظامی افزود: کالاهای کشف شده شامل ماکروفر، چمدان مسافرتی، لوازم تحریر، انواع مودم، پاور بانک، پوشاک و… همگی ساخت کشورهای چین و ترکیه جمعاً ۱۲۴۵۷۸ قلم می باشد که پرونده ای در خصوص تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی گردید.

این مقام پلیسی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۷۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: با این شیوه و شگرد قاچاقچیان حرفه ای برای قاچاق و فرار از دست قانون و عدم پرداخت حق و حقوق دولتی اقدام به قاچاق کالا می نمایند. با توجه به اینکه مبارزه با قاچاق کالا موجب رونق تولید وکاهش بیکاری می گردد و از اهم وظایف این پلیس است از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.