فخاری گفت: کنگره تهران باید الگو باشد و شاخص‌های الگو بودن باید تعریف شود؛ همچنین پیامدسنجی کمی و کیفی کنگره قبل از برگزاری باید انجام شود و محتویات نمایشگاه نیز باید با هماهنگی و دسته‌بندی پیگیری و جلسه با مقامات و سران قوا انجام شود.

به گزارش گویای صنعت؛ جلسه هماهنگی کنگره ملی شهدای پایتخت با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران، حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران، سردار حسن‌زاده فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص)،  سردار توکلی جانشین سپاه تهران، جوهری معاون سیاسی و اجتماعی استاندار، شفیقی معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار و دیگر مسئولان برگزار شد.

فخاری در این جلسه ضمن تشکر از اقدامات انجام شده توسط کمیته‌ها اظهار داشت: این کنگره عظیم و اثرگذار هم برای خودسازی فردی و هم ساخت اجتماع اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا به فرموده مقام معظم رهبری جهاد است و همواره باید در دستورکار قرار گیرد.

 

استاندار تهران با اشاره به لزوم پیگیری اقدامات کمیته‌ها عنوان کرد: فعالیت‌ها تا زمان برگزاری کنگره باید استمرار داشته باشد و محورها در جلسات محدودتر تثبیت شود.

فخاری سپس گفت: کنگره تهران باید الگو باشد و شاخص‌های الگو بودن باید تعریف شود؛ همچنین پیامدسنجی کمی و کیفی کنگره قبل از برگزاری باید انجام شود و محتویات نمایشگاه نیز باید با هماهنگی و دسته‌بندی پیگیری و جلسه با مقامات و سران قوا انجام شود.

در ادامه حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران ضمن تبریک میلاد امام هادی(ع) و عید غدیر اظهار داشت: کنگره شهدای تهران در واقع کنگره ملی است و جلسات برای ارتقا فعالیت کمیته‌ها برگزار می‌شود.

وی به لزوم نوآوری در این کنگره اشاره کرد و گفت: طرح‌ها باید نوآورانه باشد و اجلاسیه برای شهدای دانشجو، شهدای دانش آموز، شهدای کارگر، اصناف روحانیون و غیره انجام شود تا کار متفاوتی در استان تهران انجام شود.

سردار حسن‌زاده نیز در این جلسه با اشاره به لزوم فعالیت مستمر کمیته‌های مختلف تاکید کرد: دیدار با خانواده شهدا تا زمان برگزاری اجلاسیه باید پیگیری شود.

وی همچنین به جمع‌آوری سخنان مقام معظم رهبری در مورد شهدا و همچنین فعالیت کمیته قرآنی در مورد استخراج آیات مرتبط با ایثار و شهادت اشاره کرد و افزود: در تمام جلسات و مبنای قرائت قرآن بهره‌گیری از این آیات باشد.

سردار حسن زاده در مورد تولیدات فرهنگی از جمله کتاب گفت: هزار نسخه از کتبی که تا اجلاسیه تهیه شود چاپ می شود، همچنین برنامه های مصوب کمیته ها در جلسات ارائه شود.

وی از اتصال گلزار شهدای تهران به حرم امام خمینی(ره) توسط شهرداری تهران اشاره کرد و ادامه داد: برای هفته دفاع مقدس نیز باید برنامه مدون داشته باشیم.