شهردار منطقه 12 از استقرار یک دستگاه اتوبوس اورژانس در سبزه‌میدان به منظور مدیریت بحران‌های احتمالی ناشی از افزایش تردد بازار در ایام پایانی سال خبر داد.

به گزارش گویای صنعت،  امیر یزدی، شهردار منطقه گفت: شهرداری منطقه ۱۲ با هماهنگی و همکاری سازمان اورژانس استان تهران نسبت به استقرار یک دستگاه اتوبوس اورژانس در سبزه‌میدان بازار بزرگ تهران اقدام کرد.

یزدی افزود: اتوبوس اورژانس با هدف امدادرسانی به‌موقع و در دسترس به شهروندان مراجعه‌کننده به بازار تهران، کسبه، بازاریان محترم و دیگر اهالی این محدوده در این مکان مستقر شده است.
وی دراین‌باره توضیح داد: این دستگاه اتوبوس که از روز گذشته، دوشنبه، ۸ اسفندماه در این محدوده آغازبه‌کار کرده، تا پایان اسفندماه در این مکان برای ارائه خدمات پزشکی اولیه به کسانی که به آن نیاز داشته باشند، به کار خود ادامه خواهد داد.
شهردار قلب طهران همچنین بیان کرد: با توجه به روزهای پایانی سال و افزایش تردد در محدوده بازار تهران، ضرورت امدادرسانی پزشکی در دسترس در این محدوده احساس شد؛ چراکه با افزایش فعالیت‌های اقتصادی، همچنین شلوغی و تراکم جمعیت، احتمال بروز هرگونه مشکل در اثر این عوامل وجود داشت و به همین دلیل برای مدیریت بحران‌های احتمالی، اقدامات لازم در این زمینه انجام شد.
وی در مورد نیروی انسانی و تجهیزات این اتوبوس نیز تشریح کرد: در این اتوبوس به‌طور متغیر در حدود ۲ تا ۳ نفر پزشک متخصص اورژانس حضور دارند که یک نفر از آنان در صورت نیاز به محل حادثه اعزام می‌شوند و یک نفر هم به‌طور دائم مستقر است؛ همچنین اتوبوس از تجهیزات کامل امدادرسانی اورژانس برخوردار است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.