فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرقدس ‌گفت: تشکیل ۱۴ محله اسلامی با محوریت مساجد و رفع مشکلات در محله‌های اسلامی و ایجاد یک هزار اشتغال همراه با فراهم سازی زمینه‌های تولید در شهر قدس انجام شد.

به گزارش  گویای  صنعت به نقل از تسنیم، نشست خبری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت مهدی موعود (عج) شهرستان قدس در آستانه سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز در سالن جلسات ناحیه با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسنی مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس با بیان اینکه شهید آوینی، سید شهیدان اهل قلم، چند نقطه طلایی در زندگی داشتند که مهمترین آن ولایتمداری و اخلاق‌مداری است، اظهار داشت: برخی به انصاف قلم نمی‌زنند و با سیاه نمایی ناامیدی را در جامعه القا می‌کنند درحالی‌که اخلاق‌مداری لازمه جامعه اسلامی است.

وی افزود: تلفیق علم و هنر دیگر شاخصه کاری شهید آوینی است به‌طوری‌که هنرمندانه نوشتن و تازگی مطالب با گذشت چند سال قابل توجه است.

به زودی مرکز آفرینش‌های هنری بسیج آغاز به کار می‌کند

سرگرد هادی حفیظی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت مهدی موعود (عج) ضمن قبولی طاعات و عبادات و تبریک روز ارتش در ادامه گفت: شکل گیری پدیده انقلاب اسلامی موجب شد که ملت‌های مستقل حقوق خود را دنبال کنند و جمهوری اسلامی تقویت شود و معادلات قدرت دشمن را به هم ریخت.

وی افزود: امروز ایران به نقطه‌ای از قدرت رسیده که دشمن هرچقدر تحریم کند، باز کشور رو به پیشرفت است و ایران به دستاوردهای بزرگی در حوزه‌های مختلف دفاعی، علمی و درمانی کسب کرده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج با بیان اینکه در جنگ تحمیلی شناختی دشمن با توکل بر خدا از موانع عبور کردیم و اقدامات دشمن با هوشمندی مردم به نتیجه نمی‌رسد، ابراز داشت: الگوی انقلاب اسلامی به دیگر کشورهای دنیا صادر شده پس باید از ارزش‌های انقلاب اسلامی پاسداری کنیم.

وی با اشاره به بخشی از فعالیت‌های انجام شده در سال ۱۴۰۱ با کمک مجاهدانه گفت: تشکیل ۱۴ محله اسلامی با محوریت مساجد و ایجاد قرارگاه شهید غلامی و رفع مشکلات در محله‌های اسلامی و ایجاد یک هزار اشتغال همراه با فراهم سازی زمینه‌های تولید و عرضه یکی از دستاوردهای سال گذشته بوده که با همکاری سایر دستگاه‌ها انجام شد.

حفیظی ادامه داد: برپایی نهضت و زنجیره کمک‌های مؤمنانه موجب شده که ۱۰۰ هزار بسته معیشتی در سال گذشته توزیع شود که در این امر نیازمندان در سامانه تعریف شده، ثبت شد تا از موازی کاری جلوگیری شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج به اجتماع بسیجیان جهت آموزش و توانمندسازی، راه‌اندازی فضایی برای فعالیت ۱۵ قشر بسیج جهت تقویت بسیج حوزه اصناف و مهندسین و فراهم سازی زیرساخت‌ها و تجهیز پایگاه‌های مقاومت بسیج اشاره کرد و افزود: صد دستگاه موتور سیکلت به پایگاه‌های بسیج اضافه شد تا در خدمات محرومیت‌زدایی، اجتماعی و امنیتی تقویت شود.

وی خاطر نشان کرد: برای حمایت از بسیجیان برنامه‌های فرهنگی و سیاحتی درنظر گرفته شد و در حوزه ورزش کیفیت و امکانات سالن مجموعه ارتقا یافت و رشته‌های بیشتری در این عرصه افزوده شد.

حفیظی به انسجام مدیریتی جهت حفظ امنیت در شهرستان اشاره کرد و گفت: توجه به افزایش مراکز درمانی مورد توجه بوده و درمانگاهی در این خصوص راه‌اندازی شده که در سال جدید بخش دندانپزشکی راه‌اندازی خواهد شد.

وی به برگزاری رزمایش‌های مختلف جهت مهار ناامنی‌ها اشاره کرد و افزود: در حوزه فعالیت‌های اجتماعی برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی و مشاوره‌ای جهت جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی انجام شد و اجرای طرح تربیتی شهید بهنام محمدی فضای تربیتی میان دانش‌آموزان مسجد و مدرسه ایجاد می‌سازد.

حفیظی به کسب رتبه برتری گردان سایبری شهر قدس در استان اشاره داشت و افزود: کاروان راهیان نور به غرب کشور برنامه‌ریزی شده که دو ماه آینده اعزام انجام خواهد شد و مرکز آفرینش‌های هنری بسیج به زودی آغاز به کار خواهد کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج با اشاره به حوزه حجاب خاطرنشان کرد: در این زمینه دستگاه‌های فرهنگی لازم است همکاری و فعالیت درست داشته و با برخورد صلبی این مسئله قابل اصلاح نیست.