مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینكه امسال ۸۵۰۰ نفر حامی در طرح اكرام ایتام شركت كردند گفت: ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر از افرادی كه قبلاً حامی بودند مجدداً چند نفر یتیم دیگر را تحت حمایت مادی و معنوی خود قرار دادند.

به گزارش  گویای  صنعت، سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران در مصاحبه با برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت وگو اظهار کرد: هدف ما در طول سال و به طور خاص در ماه مبارک رمضان این است که ضمن ایجاد همدلی و وفاق بین آحاد مختلف جامعه و حمایت از اقشار نیازمند، بتوانیم سطح رفاه را در راه رسیدگی به امور نیازمندان تقویت کنیم.

وی با اشاره به اجرای طرح «مفتاح الجنه» در ماه مبارک رمضان افزود: در این طرح، مسئولان و اقشار مختلف از خانواده‌های نیازمند بازدید می‌کنند و نیازهای آن‌ها را برطرف می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران همچنین درمورد طرح «اکرام ایتام و محسنین» گفت: مردم می‌توانند در این طرح که به نوعی جذب حامی است ثبت نام کرده و از یک تا چند یتیم را تحت پوشش قرار دهند و ماهانه مبلغی را به حساب مستقیم خود یتیم واریز کنند.

پرپنچی با بیان اینکه امسال ۸۵۰۰ نفر حامی در این طرح شرکت کردند افزود: ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر از افرادی که هم قبلاً حامی بودند مجددا چند نفر یتیم دیگر را تحت پوشش خود قرار دادند.

این مقام مسئول از توزیع ۱۶۳ هزار بسته بین نیازمندان در این ماه مبارک خبرداد و گفت: ما ۲۷۰ آشپزخانه فعال داریم که یک میلیون و ۴۵۰ هزار غذا را طبخ و توزیع کردند همچنین ۸۱۵ هزار افطاری ساده تهیه و بین نیازمندان توزیع شد که ارزش ریالی مجموع این کمک‌ها در استان تهران بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به حضور فعال کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: پایگاه‌های ما در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم علاوه بر جذب حامی، به ارائه مشاوره‌های اشتغال و توانمندسازی نیز پرداختند.

پرپنچی در رادیو گفت وگو عنوان کرد: کسانی که علاقمند به حمایت از یتیمان و شرکت در طرح اکرام ایتام و محسنین هستند می‌توانند عدد ۱ را به ۳۰۰۰۷۶۳۹ ارسال کنند و یا وارد سایت اکرام شوند و یا با شماره ثابت و شبانه روزی ۷۳۵۵ تماس بگیرند و اهداف خیرخواهانه خود را انجام دهند.