وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد اقدامات خدمات درمانی برای مردم جنوب تهران انجام شده و تلاش می‌کنیم تا تمامی نیازها و ملزومات مردم در این منطقه پایه گذاری شود.

به گزارش گویای صنعت، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز در آیین افتتاح بخش ناباروری بیمارستان فیروزآبادی شهرری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما امروز شاهد ارائه خدمات ناباروری توسط بهترین اساتید جوان و توانمند کشور در سطح بیمارستان‌های خصوصی دنیا هستیم.

وی با بیان اینکه شاهد افتتاح پروژه‌ای خدماتی در یکی از بهترین بیمارستان‌های شهر تهران هستیم افزود: افتخار بسیار بزرگی که در دولت مردمی نصیب ما شد این بود که بیمارستان‌های بسیار خوبی را در جنوب شهر تهران افتتاح کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: بیشترین جمعیت تهران در جنوب شهر مستقر است و اغلب مردم بسیار زحمتکش و بعضاً محرومی در این منطقه از شهر ساکن هستند.

عین اللهی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های مهم دولت، فراهم کردن امکانات لازم برای مردم جنوب تهران است، ادامه داد: بیمارستان فیروزآبادی یکی از بیمارستان‌های باسابقه کشور است که توسط آیت‌الله فیروزآبادی تأسیس شد و با توجه به قدمتی که داشت لازم بود نوسازی و بهسازی شود که به همت دولت مردمی تجهیز کامل انجام شد.

وزیر بهداشت بیان کرد: در حال حاضر هرآنچه که مورد نیاز مردم جنوب تهران در بخش درمان است در این بیمارستان فراهم شده و انواع و اقسام تخصص‌ها و پزشکان در سطح بسیار عالی در این بیمارستان خدمات‌دهی می‌کنند.

عین اللهی افزود: در جنوب تهران لازم بود که با توجه به هزینه‌های سنگین ناباروری اقدام لازم را داشته باشیم لذا امروز اولین مرکز ناباروری سطح ۳ که شامل تمامی امکانات و تجهیزات پیشرفته است در این مرکز افتتاح شد تا با روش‌ها و اقدامات پیشرفته در جنوب تهران امکان فرزندآوری را برای زوج‌های به صورت رایگان فراهم کنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از کشورهای خارجی خواهان تجهیزات ایرانی هستند گفت: این مرکز به تمامی آزمایشگاه‌های پیشرفته، اتاق‌های عمل تخصصی و غیره مجهز است و بسیاری از این تجهیزات از تولیدات داخلی تأمین شده است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: اورژانس اطفال با ظرفیت ۶ تخت، بخش آنژیوگرافی با ۵ تخت، ۲ اتاق عمل قلب باز و همچنین سالن همایش برای اقدامات آموزشی و ICU با ظرفیت ۱۱ تخت افتتاح شد.

عین اللهی در پایان با بیان اینکه در حال حاضر ۹۰ درصد خدمات درمانی برای مردم جنوب تهران انجام شده است، تاکید کرد: تلاش می‌کنیم تا تمامی نیازها و ملزومات مردم در این منطقه پایه گذاری شود.