سرهنگ کارآگاه مهدی افشاری رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از 124 هزار شاخه گل مصنوعی خارجی قاچاق به ارزش 30 میلیارد ریال از یک انبار کالا در "شورآباد" خبر داد.

به گزارش گویای صنعت، سرهنگ کارآگاه “مهدی افشاری” رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران در این خصوص بیان داشت: در پی دریافت اخباری مبنی بر دپوی مقداری قابل توجهی انواع گل های مصنوعی خارجی در یک انبار کالا در “شورآباد” بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز این پلیس قرار گرفت.
وی گفت: بررسی های اولیه نشان از این داشت، فردی مقادیر فراوانی کالا خارجی قاچاق بدون مجوزهای قانونی با استفاده از خودروهای شوتی در این مکان تخلیه و دپوکرده است.
این مقام انتظامی افزود: کارآگاهان پس از بررسی و اطمینان از صحت خبر، با هماهنگی مقام قضائی از انبار بازدید و ۳۱ کارتن حاوی ۱۲۴ هزار و ۶۱۰ شاخه گل خارجی فاقد مدارک گمرکی کشف کردند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه ارزش محموله کشف شده برابر نظر کارشناسان ۳۰ میلیارد ریال برآورد شده، اظهار داشت: در این رابطه یک نفر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد.
سرهنگ افشاری در پایان خاطر نشان کرد: مبارزه قاطع با قاچاقچیان و سوداگران مرگ، بطور ویژه در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد و از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.