سرهنگ حمیدی گفت: تصادفات دنده عقب مانند تصادفات شاخ به شاخ عمل می کند و فرایند دو نیرو بسیار زیاد و منجر به خسارت و جراحت بسیار بالا می شود.

به گزارش گویای صنعت، سرهنگ حمید حمیدی صبح امروز در برنامه زنده شهر امن در استودیو پلیس پایتخت که از شبکه پنج سیما پخش می شد حضور یافت و در خصوص تصادفات دنده عقب در بزرگراهها در سال ۱۴۰۱ توضیح داد .
سرهنگ حمیدی گفت: دنده عقب گرفتن در بزرگراهها می تواند علل گوناگونی داشته باشد از جمله نقص تابلو و یا حواس پرتی رانندگان و یا استفاده از تلفن همراه و صحبت کردن با سرنشینان که هر کدام از این موارد خطرات خاص خود را دارند .
وی افزود : یکی دیگر از این موارد عدم آشنایی راننده با راه است که می توان در این خصوص به استفاده از مسیریابها قبل از حرکت اشاره داشت که راننده قبل از حرکت کردن مسیر خود را به دقت و دقیق از این طریق مشخص نماید .
سرهنگ حمیدی گفت : در سال گذشته ۴۰۶ فقره تصادف به علت حرکت با دنده عقب در سطح بزرگراههای شهر تهران داشتیم که ۸۰ فقره از آن منجر به جرح و فوت شد .
سرکلانتر پلیس بزرگراههای پلیس راهور تهران بزرگ گفت : مابقی تصادفاتی که اتفاق افتاد منجر به خسارتهای بسیار شدیدی شد زیرا تصادفات دنده عقب مانند تصادفات شاخ به شاخ عمل می کند و فرایند دو نیرو بسیار زیاد و منجر به خسارت و جراحت بسیار بالا می شود.