سرهنگ رابعه جوانبخت رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ از خطرات ناشی از تخلف حرکت دنده عقب در معابر بزرگراهی گفت و از اعمال 5 نمره منفی برای رانندگان متخلف خبر داد .

به گزارش گویای صنعت، سرهنگ رابعه جوانبخت در خصوص تخلف حرکت با دنده عقب در ایام نوروز گفت : برخی رانندگان که آشنایی کافی با مسیرهای تردد خود ندارند با حرکت به صورت دنده عقب در بزرگراهها باعث ایجاد حوادثی ناگوار برای خود و دیگر رانندگان می شوند.
سرهنگ جوانبخت در خصوص حرکت با دنده عقب در بزرگراهها و خطرات آن افزود : حرکت با دنده عقب جزء تخلفات حادثه ساز محسوب می گردد که علاوه بر جریمه ، اعمال نمره منفی را نیز در بر خواهد داشت .
وی ادامه داد : در این تخلف اگر پلاک خودرو شخصی باشد ۵ نمره منفی و اگر وسیله نقلیه عمومی باشد ۷ نمره منفی اعمال خواهد شد .
سرهنگ جوانبخت بیان داشت : برخی رانندگان بعلت عدم آشنایی با سطح شهر و گاهی بخاطر حواس پرتی در رانندگی از مقطعی عبور می کنند که باید از آن خارج می شدند ، به لحاظ اصلاح مسیر اقدام به دنده عقب می نمایند که بسیار امر خطرناکی است و تصادفات دلخراشی را ما به واسطه ارتکاب این تخلف شاهد هستیم .
وی افزود: طی تحقیقات پلیس راهور به این نتیجه رسیدیم که بخش عمده ای از مسافران پایتخت به دلیل گم کردن آدرس ها در بزرگراهها و عدم توجه به تابلوها و علائمی که مشخص کننده مسیرها و مقصد مسافران است در بزرگراهها اقدام به تخلف دنده عقب می‌نمایند که این مسئله یکی از دلایل اصلی تصادفات دلخراش در بزرگراهها در کنار گزینه هایی مانند سرعت، سبقت غیرمجاز و تغییر مسیرهای ناگهانی است.
وی توصیه کرد : مسافران در شهر تهران در صورت نیاز با استفاده از مسیریاب ها تردد نمایند تا مجبور نباشند به دلیل گم کردن مسیر در بزرگراهها توقف یا اقدام به دنده عقب نمایند.
رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ از رانندگان خواست به هیچ عنوان به جهت بازگشت و اصلاح مسیر اقدام به دنده عقب در معابر و بزرگراهها ننمایند تا شاهد حوادث و تصادفات دلخراش در سطح شهر تهران نباشیم.