نخستین کاروان راهیان نور دانش آموزی دختر ناحیه یک و دو آموزش و پرورش شهر ری در سال جاری همزمان با سالروز ولادت حضرت علی (ع)عازم مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در مناطق جنوب کشور شد.

به گزارش گویای صنعت، سرهنگ پاسدار روح الله قنبری گفت:   برنامه اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی  هر سال در بهمن ماه و اسفند ماه برگزار می شود و کاروان  راهیان نور عمومی   در ایام نوروز برای عموم مردم برگزار می شود.

قنبری افزود: ۸۳۰ نفر در قالب ۱۸ دستگاه تا پایان اسفند در سه مرحله به یادمان های دفاع مقدس اعزام می شوند، که نخستین کاروان امروز با حضور ۲۶۴ نفر با ۶ دستگاه اتوبوس در میان بدرقه مسئولان به یادمان های دفاع مقدس اعزام شدند. و دومین زائران در روز ۲۲ بهمن اعزم خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد:  در هر اتوبوس یک راوی، روحانی مبلغ و نیروی تامین حضور دارد و تیم ها ی   امدادی نیز همراه   کاروان   از   مبدا تا مقصد دانش آموزان را همراهی می کنند، همچنین بسته های فرهنگی   به دانش آموزان اهدا می شود.

در مراسم بدرقه دانش آموزان شهرری به یادمان های دفاع مقدس؛ حمید زمانی، فرماندار ویژه و معاون استاندار، سرهنگ قنبری فرمانده سپاه ناحیه ری، حسین نصرالله رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان، رئیس شورای شهر و جمعی از مسئولان فرهنگی حضور داشتند.