رئیس پلیس کشور با تاکید بر اثرگذاری پلیس در سال 1402 و خدمت رسانی مضاعف به مردم گفت: همه با هم، هم‌قسم می شویم که شروع نوروز را آنچنان در خدمت مردم باشیم که شور خدمت رسانی را احساس کنند.

به گزارش گویای صنعت،سردار “احمدرضا رادان” در هفدهمین همایش سراسری مدیران و روسای پلیس راهور فراجا ضمن عرض خداقوت و خسته نباشید خدمت امنیت داران شهر و جاده ها به واسطه زحماتی که تا به امروز متحمل شده اند، گفت: بحمدالله همه شما عزیزان با تلاش شبانه روزی و خدمت رسانی صادقانه، نمره قابل قبولی را به خود اختصاص داده اید.

وی ضمن عرض تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و در امتداد آن ماه مبارک رمضان عنوان کرد: ماه رمضان امسال به واسطه همزمانی با ایام نوروز متفاوت تر از سال های قبل خواهد بود از این رو مجاهدت های شما نیز زمانیکه با ایام مبارک رمضان آمیخته می شود، ثواب دوچندان خواهد داشت.

*نقش ویژه پلیس راهنمایی و رانندگی در حفظ جان مردم

رئیس پلیس کشور با اشاره به نزدیک شدن به پایان سال ۱۴۰۱ و اقدامات پلیس راهنمایی و رانندگی طی یک سال تصریح کرد: حضور به موقع و به هنگام شما همکاران در مجموعه پلیس راهور باعث شد که موضوعات تصادفات، تلفات و خسارات ناشی از آن  را کنترل کنید و این اقدام بسیار ارزشمند است.

سردار رادان با تاکید بر نقش ویژه پلیس در حفظ جان مردم خاطرنشان کرد: پلیس توامان به دنبال برقراری امنیت و انضباط در سطح شهر و کشور است و این انضباط می تواند در برگیرنده ماموریت های شما در اجرای اهداف مدنظر (کاهش تصادفات رانندگی و … ) باشد.

وی با بیان این که تلاش برای برقراری انضباط قطعا کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن را به دنبال دارد، افزود:  پلیس در ماموریت های خود چه در شهر و چه در جاده ها زحمات بسیاری را به واسطه شرایط متفاوت خصوصا شرایط آب و هوایب متنوع کشور متحمل می شود.

*ضرورت مطالبه گری از دستگاه های مربوطه در موضوع انضباط شهری و جاده ای

رئیس پلیس کشور همچنین گفت: بنده شاهد حضور پلیس در مناطق سردسیر کشور و صورت ها و دست های یخ زده آنها و همچنین پیشانی عرق کرده آنها در مناطق گرمسیر هستم، حتی سست شدن آسفالت زیر پای پلیس خدوم ناشی از گرم شدن هوا را دیده ام و این نشان از خدمت رسانی زیبای پلیس به مردم دارد.

این مقام ارشد انتظامی ضمن تاکید بر مطالبه گری از دستگاه های مختلف در موضوع انضباط شهری و جاده ای و همچنین کاهش تصادفات عنوان کرد: بیشترین سهم مربوط به پلیس راهنمایی و رانندگی است که بحمدالله در این حوزه پلیس به خوبی نقش خود را ایفا کرده و نمره قابل قبولی کسب کرده است.

سردار رادان با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز “مدظله العالی” در راستای جلب رضایت خداوند و در امتداد آن جلب رضایت مردم برای تامین امنیت و آسایش گفت: جلب رضایت زمانی حاصل می شود که مردم عزیز ایران اسلامی ما را به عنوان خادمان خود بپذیرند و ما نیز دغدغه های آنان را به خوبی بشناسیم و در راستای مرتفع کردن آنها تلاش دو چندان کنیم.

*برخورد جدی و قاطع با متخلفان

رئیس پلیس کشور با اشاره به اهمیت تاثیرگذاری پلیس در اجرای ماموریت های خطیر عنوان کرد: شما همکاران عزیز در مجموعه پلیس راهور می توانید دست به دست یکدیگر، بهترین اقدامات را انجام دهید؛ یکی از بهترین کارها نزد خداوند و مردم که دارای ثواب و ارزش است نقش آفرینی شما عزیزان در شهر ها و جاده ها ( اشاره به کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن و … ) است.

سردار رادان با بیان اینکه وجود شما سبب آرامش و آسایش مردم می شود، تاکید کرد: براساس برآوردهای انجام شده در موضوعات سفر، رانندگی و … نشان می دهد که تنها ۵ درصد مردم متخلف هستند و ۹۵ درصد از مردم قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت می کنند.

وی با بیان اینکه این ۵ درصد متخلفان به دنبال تحمیل اراده خود به سایرین هستند، عنوان کرد: بایستی در برخورد با متخلفان و کسانی که امنیت و آسایش مردم را به هم می زنند برخورد جدی و قاطع داشته باشیم چرا که این برخورد قاطع رأفت، مهربانی و آرامش را برای مردم به دنبال خواهد داشت.

*نقش اثرگذار پلیس در کاهش تصادفات

رئیس پلیس کشور در ادامه مطالب فوق با بیان اینکه پلیس در حل این موضوع یک راه پر پیچ و خم را در پیش دارد، گفت: هر کاری با برنامه ریزی دقیق و اصولی به نتیجه مطلوب خواهد رسید؛ کاهش جان باختن هموطنان در تصادفات نشان از تلاش دوچندان پلیس در خصوص این موضوع دارد. ( اشاره به کاهش کشته شدگان در تصادفات رانندگی از  ۲۸ هزار نفر در سال به ۱۷ هزار نفر)

سردار رادان ادامه داد: برای رسیدن به اهداف مدنظر لازم است که تمامی ظرفیت و امکانات موجود را در این راستا بکار بگیریم قطعا با وجود مردان جان برکفی همچون شما به نتایج مطلوب خواهیم رسید؛ ضرورت دارد از برنامه هایی که مدون شده به درستی استفاده کنیم و از آنها بهره لازم را ببریم ضمن اینکه در راستای رسیدن به اهداف مدنظر نیازمند تجهیزات مدرن نیز هستیم.

*ضرورت فرهنگ سازی در حوزه راهنمایی و رانندگی با هنر متعالی

وی با اشاره به وجود افراد به روز، علمی و مشتاق در پلیس راهور فراجا عنوان کرد: همه ما خصوصا فرماندهان انتظامی استان ها بایستی یاری رسان پلیس راهور باشند تا این مجموعه بتواند ماموریت ها و وظایف محوله خود را به درستی انجام دهد؛ به هر میزان که پلیس راهور در ماموریت های خود موفق باشد قطعا فرماندهان انتظامی استان نیز شاهد نتایج مطلوب خواهند بود و در ماموریت های خود موفق خواهند شد.

سردار رادان با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی در حوزه راهنمایی و رانندگی با استفاده از هنر متعالی تاکید کرد: لازم است در این راستا از ظرفیت تمامی رسانه ها نیز برای خدمت رسانی مضاعف به مردم بهره لازم را ببریم.

رئیس پلیس کشور با اشاره به نوروز سال ۱۴۰۲ و حجم زیاد مسافرت ها و پیش رو بودن ماه مبارک رمضان عنوان کرد: قطعا پلیس در این ایام خصوصا در سال ۱۴۰۲ وظایف سنگینی بر عهده دارد که بایستی همه ما در راستای آرامش و آسایش مردم تلاش دو چندان کنیم.

*اثرگذاری پلیس در نوروز ۱۴۰۲

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اثرگذاری پلیس در سال ۱۴۰۲ و خدمت رسانی مضاعف به مردم خاطر نشان کرد: همه با هم، هم‌قسم می شویم که شروع نوروز را آنچنان در خدمت مردم باشیم که شور خدمت را احساس کنند.

بنابراین گزارش، رفع دغدغه همکاران فراجا از دیگر موضوعاتی بود که سردار رادان به آن اشاره کرد و گفت: همه ما بایستی تمامی ظرفیت های موجود را در راستای رفع دغدغه های همکاران بکارگیری کنیم چرا که با رفع دغدغه آنها شاهد انجام مطلوب ماموریت ها نیز خواهیم بود؛ بایستی در راستای رفع دغدغه آنها موضوع منازل سازمانی را به حد قابل قبولی برسانیم.

گفتنی است،  استفاده از تجهیزات مدرن در حوزه مدیریت ترافیک در ایام نوروز ۱۴۰۲ (بهره بردن از تمامی امکانات پلیس راهور از جمله پهپادها) و استفاده از تمامی ظرفیت ها در راستای انجام مطلوب ماموریت ها از دیگر مواردی بود که سردار رادان به آن اشاره کرد.