هوش مصنوعی
نقش هوش مصنوعی در راه اندازی اتاق خبر در یک رسانه آرژانتینی ۲۷ خرد ۱۴۰۳

نقش هوش مصنوعی در راه اندازی اتاق خبر در یک رسانه آرژانتینی

سوال مهمی که در ارتباط میان رسانه و هوش مصنوعی طرح می شود اینست که اگر رسانه‌ها، هوش مصنوعی را بر اساس نیازها و ویژگی‌های خاص خود به‌کارگیرند، چه امکاناتی برای آنها فراهم خواهد شد؟ یولیتا پوزه(۱)  ، مدیر محتوا و روزنامه نگار در پاسخ به این سوال می گوید: «استفاده از هوش مصنوعی در […]

چگونه از هوش مصنوعی برای افزایش ظرفیت ۵G استفاده می شود ۱۸ خرد ۱۴۰۳

چگونه از هوش مصنوعی برای افزایش ظرفیت ۵G استفاده می شود

هوش مصنوعی یکی از دلایل افزایش تقاضای داده ۵G در آینده است. امروزه هوش مصنوعی نقش بسیار کمی در هدایت ترافیک شبکه ایفا می‌کند، اما با تغییر روزافزون عکس‌ها و ویدیوها توسط موتورهای هوش مصنوعی مبتنی بر ابر، انتظار می‌رود شاهد رشد مداوم داده‌ها باشیم که از ظرفیت شبکه پیشی بگیرد.

۱۵ ارد ۱۴۰۳

به‌کارگیری هوش مصنوعی برای افزایش کارایی و خلاقیت در خبرنگاری

استفاده از هوش مصنوعی در اتاق‌های خبر، پدیده‌ای تازه نیست. درواقع،  برخی از انواع هوش مصنوعی از سال‌های پیش تاکنون در اتاق‌های خبر مورد استفاده قرار گرفته‌اند. خبرنگاران از هوش مصنوعی برای پیاده کردن مصاحبه‌ها، تهیه نسخه‌های صوتی از مقالات و ساختن قابل شناسایی کردن آرشیو‌های تصویری استفاده کرده‌اند. این کاربردها به کاربران امکان می‌دهد که برای جست و جوی تصویر، از مدخل‌های متن استفاده کنند.

۰۸ دی ۱۴۰۲

مایکروسافت برنامه هوش مصنوعی Copilot را عرضه کرد

علیرضا خوشطینت غول فناوری مستقر در ردموند به عنوان یک هدیه کریسمس به طرفداران هوش مصنوعی مولد، یک اپلیکیشن موبایل رایگان برای رقابت با گزینه های پولی محبوب ارائه کرد. به گزارش ارتباط تک به نقل از دیکریپتونیوز، مایکروسافت در یک بیانیه مطبوعاتی این برنامه چت ربات هوش مصنوعی را برای اندروید عرضه و اعلام […]

۲۴ آبا ۱۴۰۲

هوش مصنوعی جدید گوگل می تواند آب و هوا را ۱۰ روز قبل به دقت پیش بینی کند

توانمندی جدیدی که توسط Google DeepMind ایجاد شده است، پس از آموزش ۴۰ سال داده‌های هواشناسی از ایستگاه‌های هواشناسی، تصاویر ماهواره‌ای و سوابق رادار، می‌تواند پیش‌بینی‌های دقیقی را در کمتر از یک دقیقه انجام دهد؛ قبلاً ثابت کرده است که می‌تواند رویدادهای شدید آب و هوایی را خیلی زودتر شناسایی کند، مانند شناسایی طوفان لی نه روز قبل از وقوع در سپتامبر.