اجرای طرح های زیرساختی، اشتغال، توانمند سازی و محرومیت زدایی مردم شهرهای خلخال و کوثر در استان آذربایجان شرقی ۰۸ آذر ۱۴۰۲

اجرای طرح های زیرساختی، اشتغال، توانمند سازی و محرومیت زدایی مردم شهرهای خلخال و کوثر در استان آذربایجان شرقی

وحید خاوه ای مدیر عامل بنیاد علوی و معاون محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان در ابتدای سفر دو روزه به خلخال و کوثر با حضور در نشست شورای پیشرفت شهرستان گفت: کمک به احداث ساخت مسکن، احداث و بهسازی راه روستایی و ساخت و تجهیز مراکز آموزشی از جمله فعالیت های اصلی بنیاد علوی در این […]

صنعت ، راه و کشاورزی
ساماندهی و استقرار اصناف در شهرک‌ها و نواحی صنعتی / جذاب‌کردن سرمایه گذاری‌ در حلقه‌های مفقوده تولید/ استفاده از ظرفیت اتاق‌های اصناف در شهرک‌های صنعتی ۲۹ آبا ۱۴۰۲

ساماندهی و استقرار اصناف در شهرک‌ها و نواحی صنعتی / جذاب‌کردن سرمایه گذاری‌ در حلقه‌های مفقوده تولید/ استفاده از ظرفیت اتاق‌های اصناف در شهرک‌های صنعتی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنوف در تکمیل زنجیره‌های تولید نقش بسزایی دارند، برای برنامه هفتم توسعه پیشنهاد دادیم که سازمان قانوناً بتواند در حریم شهرها، شهرک‌های صنفی ایجاد نماید و این موضوع پس از تصویب مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان برای تصویب رفته است.

کاهش اتکا به نفت در اقتصاد، فرصتی برای رشد بخش معدن است / شرکت ها به قکر مدیریت تولید در زمستان و تابستان باشند ۲۶ آبا ۱۴۰۲

کاهش اتکا به نفت در اقتصاد، فرصتی برای رشد بخش معدن است / شرکت ها به قکر مدیریت تولید در زمستان و تابستان باشند

رئیس هیات عامل ایمیدرو، کاهش اتکا به نفت را فرصتی ویژه برای توسعه بخش معدن و صنایع معدنی ذکر کرد.

برنامه ۵ ساله ایمیدرو برای افزایش صادرات زنجیره معدن ۲۵ آبا ۱۴۰۲

برنامه ۵ ساله ایمیدرو برای افزایش صادرات زنجیره معدن

معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی ایمیدرو اعلام کرد: با اجرای برنامه ۵ ساله توسعه ای ایمیدرو، صادرات زنجیره بخش معدن و صنایع معدنی، ۶ میلیارد افزایش می یابد.

انضباط مالی و شفافیت و همکاری خوب سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای تکمیل سامانه سماب ۲۳ آبا ۱۴۰۲

انضباط مالی و شفافیت و همکاری خوب سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای تکمیل سامانه سماب

مدیرکل شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد در برنامه "میز‌ اقتصاد" شبکه خبر به انضباط مالی و شفافیت و همکاری خوب سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای تکمیل سامانه سماب(سامانه متمرکز اطلاعات بنگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی) اشاره کرد.

افزایش بهره وری در زنجیره محصولات، سیاست ایمیدرو است/ ارایه ۷ راهکار ایمیدرو برای ارتقای بهره وری بخش معدن ۲۲ آبا ۱۴۰۲

افزایش بهره وری در زنجیره محصولات، سیاست ایمیدرو است/ ارایه ۷ راهکار ایمیدرو برای ارتقای بهره وری بخش معدن

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو اعلام کرد: ایمیدرو اجرای برنامه های مرتبط با افزایش بهره وری در زنجیره ارزش محصولات بخش معدن را سیاستگذاری کرده است و جلسات هم اندیشی با شرکت ها در این زمینه برگزار می شود.

۳ نیروگاه برق معدن و صنایع معدنی تا پایان امسال آماده افتتاح است ۲۱ آبا ۱۴۰۲

۳ نیروگاه برق معدن و صنایع معدنی تا پایان امسال آماده افتتاح است

سه نیروگاه تا انتهای سال جاری با راهبری ایمیدرو وارد مدار تولید برق می شوند. این نیروگاه ها توسط شرکت های فولاد مبارکه، معدنی و صنعتی گل گهر و آلومینیوم المهدی راه اندازی خواهند شد.

صادرات ۷٫۴ میلیارد دلاری بخش معدن و صنایع معدنی/ افزایش ۷٫۵ درصدی ارزش صادرات محصولات ۲۰ آبا ۱۴۰۲

صادرات ۷٫۴ میلیارد دلاری بخش معدن و صنایع معدنی/ افزایش ۷٫۵ درصدی ارزش صادرات محصولات

صادرات محصولات بخش معدن و صنایع معدنی طی 7 ماهه 1402، با افزایش 38 درصد وزنی و 7.5 درصد ارزشی، به بیش از 7.4 میلیارد دلار رسید.

ضرورت سرمایه‌گذاری حداقل یک میلیارد دلاری در سال با افق ۱۵ ساله برای پیشرفت کشور در صنعت میکروالکترونیک ۲۰ آبا ۱۴۰۲

ضرورت سرمایه‌گذاری حداقل یک میلیارد دلاری در سال با افق ۱۵ ساله برای پیشرفت کشور در صنعت میکروالکترونیک

استادان و صاحب نظران شرکت‌کننده در نشست ویژه اقتصاد کنفرانس بین‌المللی میکروالکترونیک ایران با اشاره به اهمیت سیاست‌گذاری‌های بلند مدت برای پیشرفت کشور در حوزه میکروالکترونیک بر ضرورت تخصیص حداقل یک میلیارد دلار اعتبار سالانه‌ در افق 10 تا 15 ساله برای پیشرفت کشور در این صنعت تاکید کردند.

برگزاری نشست پنج شنبه های اندیشه ورزی با موضوع تسری الگوی صنایع دفاعی ۲۰ آبا ۱۴۰۲

برگزاری نشست پنج شنبه های اندیشه ورزی با موضوع تسری الگوی صنایع دفاعی

نشست پنج شنبه های اندیشه ورزی با موضوع تسری الگوی صنایع دفاعی به سایر صنایع با سخنرانی سردار کوهی مشاور وزیر و فرمانده محترم بسیج وزارت دفاع درمحل پردیس جلسات ساختمان توحید توسط کانون صنایع شهید صنیع خانی سازمان بسیج مهندسین صنعت ومعدن تهران برگزار شد.

نشست پیگیری روند انتقال واحدهای تولیدی اتحادیه پوشاک و سراجان تهران به شهرک های صنعتی ۱۸ آبا ۱۴۰۲

نشست پیگیری روند انتقال واحدهای تولیدی اتحادیه پوشاک و سراجان تهران به شهرک های صنعتی

در نشستي روند انتقال واحدهای تولیدی به شهرك هاي صنعتي ، احداث مجتمع‌های کارگاهی متمرکز و همچنین ایجاد واحدهای تولیدی در حوزه صنفی و کارگاهی مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.