دستاوردهای شاخص دولت در استان تهران به مردم اطلاع رسانی شود ۰۸ خرد ۱۴۰۳

دستاوردهای شاخص دولت در استان تهران به مردم اطلاع رسانی شود

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران، انعکاس خدمات دولت را وظیفه مهم روابط عمومی ها دانست و گفت: دستاوردهای شاخص دولت به مردم اطلاع رسانی شود.

علمی و فناوری اطلاعات
تحقق ۶۰ درصد قرارداد دو میلیارد دلاری معاونت علمی با وزارت نفت/ آغاز بومی سازی دو تجهیز راهبردی جدید استخراج نفت در کشور ۲۳ ارد ۱۴۰۳

تحقق ۶۰ درصد قرارداد دو میلیارد دلاری معاونت علمی با وزارت نفت/ آغاز بومی سازی دو تجهیز راهبردی جدید استخراج نفت در کشور

با امضای موافقت‌نامه های بومی سازی لوله مغزی سیار و لوله های CRA چاه های نفت و گاز بین معاونت علمی، شرکت ملی نفت ایران و سه شرکت دانش بنیان به مبلغ 525 میلیون دلار در مجموع 60 درصد از تفاهم‌نامه دو میلیارد دلاری منعقده بین معاونت علمی و وزارت نفت محقق شد.

ساماندهی محور های منتخب در منطقه ۱۳ ۲۰ ارد ۱۴۰۳

ساماندهی محور های منتخب در منطقه ۱۳

شهردارمنطقه 13 از اجرای طرح ۳۶۰ درجه در نواحی چهارگانه این منطقه13 خبر داد و افزود: در کنار این طرح، محورهای منتخب نیز جهت اجرای طرح الگوی خدمت شناسایی و همزمان با فصل بهار در مرحله ساماندهی هستند.

آغاز به کار سامانه نظارت و شفافیت اطلاعات و اسناد( پنجره) در صندوق ذخیره فرهنگیان ۱۶ ارد ۱۴۰۳

آغاز به کار سامانه نظارت و شفافیت اطلاعات و اسناد( پنجره) در صندوق ذخیره فرهنگیان

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام کرد همزمان با هفته گرامیداشت مقام معلم و در راستای یکپارچگی سازمانی، شفافیت حداکثری، نظارت هوشمند و انضباط مدیریتی به عنوان یکی از مطالبات و خواسته های فرهنگیان، " سامانه نظارت و شفافیت اطلاعات و اسناد صندوق ذخیره فرهنگیان" تحت عنوان «پنجره» امروز آغاز به کار کرد.

NeuroSense و شیوه جدید دیگر در درمان آلزایمر ۱۶ ارد ۱۴۰۳

NeuroSense و شیوه جدید دیگر در درمان آلزایمر

“مریت کودکاویکسز” رئیس بخش عصب شناسی بیمارستان عمومی ماساچوست در نشست سالانه آکادمی نورولوژی آمریکا، شیوه جدید توسعه درمان بیماریهای عصبی و انعطاف پذیری عصبی به عنوان بخشی از فاز ۲ آزمایش بیماری آلزایمر را ارائه کرد. به گزارش پیام فناوری وی ضمن نمایش نتایج مثبت نشانگر زیستی کلیدی سطوح زنجیره سبک نوروفیلامنت (NfL) وی […]

همکاری صنعت و دانشگاه ها در کشور یک ضرورت است ۱۶ ارد ۱۴۰۳

همکاری صنعت و دانشگاه ها در کشور یک ضرورت است

رییس کمیسیون اقتصادی نظام مسائل مجلس درباره اهمیت همکاری دانشگاه و صنعت کشورگفت:تغییر ساختار اقتصاد جهانی و اهمیت ابتکارات ونوآوری به عنوان موتور محرک پیشرفت و توسعه کشور، ارتباط دانشگاه و صنعت را به عنوان یک راهبرد کارا در پیشرفت کشورها مورد توجه قرار داده است و مطالعات نشان می‌دهد که کارآمدی کشورهای توسعه یافته ناشی از تولید دانش و استفاده آن در صنعت است که به کشورها مزیت رقابتی را می‌دهد.

۱۵ ارد ۱۴۰۳

به‌کارگیری هوش مصنوعی برای افزایش کارایی و خلاقیت در خبرنگاری

استفاده از هوش مصنوعی در اتاق‌های خبر، پدیده‌ای تازه نیست. درواقع،  برخی از انواع هوش مصنوعی از سال‌های پیش تاکنون در اتاق‌های خبر مورد استفاده قرار گرفته‌اند. خبرنگاران از هوش مصنوعی برای پیاده کردن مصاحبه‌ها، تهیه نسخه‌های صوتی از مقالات و ساختن قابل شناسایی کردن آرشیو‌های تصویری استفاده کرده‌اند. این کاربردها به کاربران امکان می‌دهد که برای جست و جوی تصویر، از مدخل‌های متن استفاده کنند.

پیام مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به مناسبت هفته معلم ۱۳ ارد ۱۴۰۳

پیام مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به مناسبت هفته معلم

به مناسبت هفته معلم دکتر محسن احمدی مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان پیامی صادر نمود.

۱۲ ارد ۱۴۰۳

همه چیز درباره کاشت ابروی طبیعی

تأثیر ابروها بر زیبایی چهره و ویژگی‌های آن بسیار مهم است. به همین دلیل، جذابیت داشتن ابروهای پر و پهن، کشیده و زیبا، این روزها بسیار مورد توجه قرار دارد. از این رو، فرآیند کاشت ابرو به عنوان یک روش موثر برای بهبود شکل و ظاهر ابروها، در سراسر جهان رواج یافته است. اکنون به […]

در سال گذشته ۸۲۶ اتوبوس نو وارد ناوگان شد ۱۰ ارد ۱۴۰۳

در سال گذشته ۸۲۶ اتوبوس نو وارد ناوگان شد

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با اشاره به آخرین وضعیت ورود اتوبوس‌های جدید به پایتخت گفت: در سال گذشته ۸۲۶ اتوبوس نو وارد ناوگان شد.

بازدیدهای میدانی و بررسی عملکرد شرکت‌ها و دفاتر تاکسیرانی ۱۰ ارد ۱۴۰۳

بازدیدهای میدانی و بررسی عملکرد شرکت‌ها و دفاتر تاکسیرانی

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران در بازدید از دفاتر تاکسیرانی مناطق تاکسیرانی از برنامه‌های این سازمان درجهت رفع مشکلات تاکسیرانان خبر داد.