اجرای طرح های زیرساختی، اشتغال، توانمند سازی و محرومیت زدایی مردم شهرهای خلخال و کوثر در استان آذربایجان شرقی ۰۸ آذر ۱۴۰۲

اجرای طرح های زیرساختی، اشتغال، توانمند سازی و محرومیت زدایی مردم شهرهای خلخال و کوثر در استان آذربایجان شرقی

وحید خاوه ای مدیر عامل بنیاد علوی و معاون محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان در ابتدای سفر دو روزه به خلخال و کوثر با حضور در نشست شورای پیشرفت شهرستان گفت: کمک به احداث ساخت مسکن، احداث و بهسازی راه روستایی و ساخت و تجهیز مراکز آموزشی از جمله فعالیت های اصلی بنیاد علوی در این […]

اقتصادی
سیستم «پوشش‌دهی چندمنظوره در خلاء» بومی‌سازی شد ۰۵ آذر ۱۴۰۲

سیستم «پوشش‌دهی چندمنظوره در خلاء» بومی‌سازی شد

یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و تولید سیستم پوشش‌دهی چندمنظوره در خلاء (PVD) شده که امکان تبخیر طیف وسیعی از مواد و پوشش‌دهی بر روی انواع زیرلایه با جنس‌های متفاوت را امکان‌پذیر می‌کند.

نهضت توسعه بخش معدن با سیاست های دولت سیزدهم ۰۵ آذر ۱۴۰۲

نهضت توسعه بخش معدن با سیاست های دولت سیزدهم

رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: با سیاست های جدید دولت سیزدهم و وزارت صنعت، معدن و تجارت و به تبع آن ایمیدرو، در تلاش هستیم برای آینده بخش معدن و صنایع معدنی، توسعه نهضت گونه داشته باشیم.

نخستین دوره جایزه ملی آبادیران برگزار می‌شود ۳۰ آبا ۱۴۰۲

نخستین دوره جایزه ملی آبادیران برگزار می‌شود

جایزه ملی آبادیران با عنوان «آبادینو» به همت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و دیگر نهادهای متولی آبادانی و پیشرفت کشور به برگزیدگان اعطا می‌شود.

ساماندهی و استقرار اصناف در شهرک‌ها و نواحی صنعتی / جذاب‌کردن سرمایه گذاری‌ در حلقه‌های مفقوده تولید/ استفاده از ظرفیت اتاق‌های اصناف در شهرک‌های صنعتی ۲۹ آبا ۱۴۰۲

ساماندهی و استقرار اصناف در شهرک‌ها و نواحی صنعتی / جذاب‌کردن سرمایه گذاری‌ در حلقه‌های مفقوده تولید/ استفاده از ظرفیت اتاق‌های اصناف در شهرک‌های صنعتی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنوف در تکمیل زنجیره‌های تولید نقش بسزایی دارند، برای برنامه هفتم توسعه پیشنهاد دادیم که سازمان قانوناً بتواند در حریم شهرها، شهرک‌های صنفی ایجاد نماید و این موضوع پس از تصویب مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان برای تصویب رفته است.

ظرفیت ایران برای کسب هزار میلیارد دلار از بازار جهانی گیاهان دارویی و طب سنتی ۲۸ آبا ۱۴۰۲

ظرفیت ایران برای کسب هزار میلیارد دلار از بازار جهانی گیاهان دارویی و طب سنتی

معاون علمی رئیس جمهور در سومین جلسه شورای ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان گیاهان دارویی و طب سنتی در خصوص ساماندهی عطاری‌ها گفت: با اعطا برند «حکمت بنیان» در قالب شیوه های تشویقی به برخی از عطاری ها و منوط کردن کسب این برند به کسب استانداردهای خاص و البته اختیاری می‌توانیم اقبال به گیاهان دارویی را جهت‌دهی کنیم.

تجهیزات نیروگاهی ساخته شده در داخل کشور جایگزین قطعات نیروگاهی وارداتی می شوند ۲۷ آبا ۱۴۰۲

تجهیزات نیروگاهی ساخته شده در داخل کشور جایگزین قطعات نیروگاهی وارداتی می شوند

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق تهران از ساخت بیش از ۶ هزار قطعه نیروگاهی ساخت داخل با صرفه جویی ارزی بسیار زیاد در سال اخیر خبر داد.

کاهش اتکا به نفت در اقتصاد، فرصتی برای رشد بخش معدن است / شرکت ها به قکر مدیریت تولید در زمستان و تابستان باشند ۲۶ آبا ۱۴۰۲

کاهش اتکا به نفت در اقتصاد، فرصتی برای رشد بخش معدن است / شرکت ها به قکر مدیریت تولید در زمستان و تابستان باشند

رئیس هیات عامل ایمیدرو، کاهش اتکا به نفت را فرصتی ویژه برای توسعه بخش معدن و صنایع معدنی ذکر کرد.

برنامه ۵ ساله ایمیدرو برای افزایش صادرات زنجیره معدن ۲۵ آبا ۱۴۰۲

برنامه ۵ ساله ایمیدرو برای افزایش صادرات زنجیره معدن

معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی ایمیدرو اعلام کرد: با اجرای برنامه ۵ ساله توسعه ای ایمیدرو، صادرات زنجیره بخش معدن و صنایع معدنی، ۶ میلیارد افزایش می یابد.

ضرورت حرکت بنیاد ملی نخبگان از رویدادهای پراکنده و طرح‌های بی‌برنامه به نخبه‌پروری مبتنی بر استادان تراز ۲۴ آبا ۱۴۰۲

ضرورت حرکت بنیاد ملی نخبگان از رویدادهای پراکنده و طرح‌های بی‌برنامه به نخبه‌پروری مبتنی بر استادان تراز

هفتاد و‌ هشتمین نشست کمیسیون دائمی بنیاد ملی نخبگان با حضور رئیس و اعضای هیئت امنای بنیاد برگزار شد.

انضباط مالی و شفافیت و همکاری خوب سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای تکمیل سامانه سماب ۲۳ آبا ۱۴۰۲

انضباط مالی و شفافیت و همکاری خوب سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای تکمیل سامانه سماب

مدیرکل شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد در برنامه "میز‌ اقتصاد" شبکه خبر به انضباط مالی و شفافیت و همکاری خوب سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای تکمیل سامانه سماب(سامانه متمرکز اطلاعات بنگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی) اشاره کرد.