آیین تجلیل از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی هانگژو برگزار شد.

به گزارش گویای صنعت،آیین تجلیل از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی هانگژو با حضور کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان، زاکانی شهردار تهران و قهرمانان و پیشکسوتان در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

در ابتدا از مدال‌آوران رشته کشتی آزاد شامل حسن یزدانی، امیر حسین زارع، یونس امامی، رحمان عموزاد و مجتبی گلیج تقدیر شد و پژمان درستکار نیز در مراسم حضور پیدا نکرده بود. پس از آن نوبت به ورزشکاران رشته کشتی آزاد شامل ساروی، میرزازاده، سهرابی، علیزاده و کاویانی‌نژاد رسید که با حضور رنگرز پاداش خود را دریافت کردند و به همین ترتیب از سایر ورزشکاران مدال‌آور بازی‌های آسیایی هانگژو نیز تقدیر شد.

در این مراسم به مدال‌آوران طلای رشته‌های انفرادی ۱۰۰ میلیون تومان، مدال‌آوران نقره ۷۰ میلیون تومان و به مدال‌آوران برنز ۵۰ میلیون‌ تومان پرداخت شد و به مدال‌آوران طلای رشته‌های تیمی ۷۰ میلیون تومان، به مدال‌آوران نقره ۵۰ میلیون تومان و به مدال آوران برنز ۳۵ میلیون تومان پرداخت شد و هم‌چنین به سرمربیان ۳۰ میلیون تومان تخصیص یافت.

علیرضا زاکانی شهردار تهران در آیین تجلیل از مدال آوران بازی‌های آسیایی هانگژو که عصر امروز- دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲- با حضور ورزشکاران و جمعی از مدیران شهری و ورزشی برگزار شد، اظهار کرد: حضور امروز تقدیر از غیرت، همت، بزرگی و اراده شما است. کسی که بتواند در رقابت‌های مختلف حاضر شود و خلق افتخار کند، یک مقدمه و زحمات شبانه‌روزی را به عنوان پیشینه دارد. این مراسم تقدیر امکان الگوگیری و جهت‌دهی به جوانان ما را فراهم خواهد کرد.

وی افزود: سال گذشته برگزاری مسابقات «قهرمان شهر» را با شرکت ۶۰۰ هزار نفر در ۱۶ رشته ورزشی داشتیم و امسال با یک اقبال چشمگیر در تهران در صف یک میلیون نفری شرکت کنندگان خودمان را متوقف کردیم تا بتوانیم با بهترین شرایط، امکان رقابت ورزشی شهروندان تهرانی را داشته باشیم.

زاکانی ادامه داد: همراه شدن با عرصه ورزش و پیوند زدن ورزش شهروندی با ورزش قهرمانی و استعدادیابی، هدف جدی مدیریت شهری است و امیدواریم در مسیر خدمت به شما گام‌های بلندتری برداریم. به زودی در خدمت ورزشکارانی که در رقابت های پارا آسیایی افتخار کسب کردند خواهیم بود.

شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: امروز که جهان شاهد نسل کشی‌های رژیم صهیونیستی است، باید تأکید کنیم که غیرت مردمان غزه نیز ستودنی است.

بنا براعلام سایت شهر، در پایان این مراسم با حضور شهردار تهران، وزیر ورزش، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و نائب رئیس شورای شهر و رئیس کمیته ورزش شورای شهر و دبیرکل کمیته ملی المپیک از ورزشکاران مدال آور تقدیر شد.

کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مراسم تجلیل از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی هانگژو در جمع خبرنگاران گفت: ابتدا باید یک خداقوت به آقای زاکانی و همکارانش در شهرداری تهران بگویم که این مراسم تجلیل را به زیبایی برگزار و خانواده ورزش قهرمانی را خوشحال کردند. مطمئنا برگزاری این مراسم می‌تواند به تقویت ورزش قهرمانی کمک کند که قول دادند این مسیر را هم برای ورزشکاران پارا برگزار کنند.

او درباره مباحث مطرح شده راجع به شغل ورزشکاران توضیح داد: این موضوع مساله‌ای است که همیشه مطرح شده است. همواره سوال جامعه ورزش بوده و ما طبق قانون باید شرایط شغلی قهرمانان را در رشته‌های مختلف با توجه به نوع مدالی که می‌آورند مشخص کنیم. یک ایرادی هست که آن هم این است؛ این شغل‌ها باید بلا تصدی باشند که معمولا دستگاه‌ها شغل‌های بلا تصدی کمی دارند.

وزیر ورزش تاکید کرد: به دنبال این هستیم تا مشکل حل شود. در نامه‌ای که به دکتر مخبر ارسال کردم، از او درخواست کردم تا در کمیسیون مربوطه اصلاحات را انجام دهد تا این دغدغه برطرف شود. دغدغه‌ای هم ورزشکاران جانباز دارند که علاوه بر این موضوع، فرزندان‌شان هم درخواست جذب دارند. به دنبال آن هستیم تا شرایط شغلی آن‌ها در بخش المپیکی و پارالمپیک برطرف شود.

کیومرث هاشمی درباره دغدغه مسکن ورزشکاران نیز گفت: یک دغدغه دیگر هم بحث حق مسکن هست که باید ورزشکاران و قهرمانان خود را برای مسکن و تهیه زمین مورد نیاز به استان‌های مربوطه آن‌ها معرفی کنیم. پیگیر این مساله نیز خواهیم بود تا دغدغه آن‌ها برطرف شود.

او درباره برنامه وزارت ورزش برای افزایش تعداد مدال‌های ایران در بازی‌های آسیایی و المپیک نیز گفت: اصل موضوع مدال‌آوری مساله کوتاه مدتی نیست و بلند مدت است. باید استعدادیابی لازم درون محلات شکل بگیرد که الان در تهران شروع شده تا ورزشکاران در مدارس شناسایی شده و پرورش داده شوند تا به جامعه قهرمانی معرفی شوند.

هاشمی در پایان گفت: ورزشکارانی که می‌خواهند در عرصه بین‌المللی معرفی شود حداقل یک پروسه ۸ ساله می‌خواهد که خوشبختانه آموزش و پرورش و فدراسیون‌های ما با دست به دست هم دادن می‌توانند استعدادهای زیادی را کشف کنند تا مدال‌های خوش‌رنگ بیش‌تری در میادین مختلف کسب کنیم.