سردار منتظر المهدی گفت: صدور گذرنامه زیارتی با یک هشتم قیمت و درکمترین زمان ممکن برای ایام محرم و سفر در دستور کار پلیس قرارگرفت.

به گزارش گویای صنعت: سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی پلیس با اشاره به اینکه صدور گذرنامه زیارتی با یک هشتم قیمت و درکمترین زمان ممکن برای ایام محرم و سفر در دستور کار پلیس قرارگرفت، بیان کرد:  مشاهدات عینی و بررسی سوابق سنوات قبل، حکایت از آن دارد که امسال نیز خیل عاشقان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) در راهپیمایی اربعین حضور چشمگیر داشته باشند.

وی ادامه داد: با رایزنی و مذاکرات به عمل آمده فیمابین وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و دولت عراق و تفاهم صورت گرفته با پلیس مقرر گردید، گذرنامه زیارتی برای متقاضیان عتبات عالیات صادر شود.

سردار منتظر المهدی با اشاره به اینکه اعتبار این گذرنامه ها ی زیارتی، مانند دیگر گذرنامه ها ۵ سال بوده و صرفا برای سفر به عتبات عالیات در ماه های محرم و صفر است، گفت:  هر چند که رایزنی های لازم با طرفِ عراقی، برای استفاده در سایر ایامِ سال نیز در دستور کار قرار دارد .

وی افزود: هزینه صدور گذرنامه حدود ۵۰ هزار تومان برآورد شده است که در مقایسه با گذرنامه عادی خیلی ارزانتر و حدود یک هشتم قیمت است.

سخنگوی پلیس با اشاره به اینکه این گذرنامه زیارتی از زمان درخواست تا تحویل بین ۳ تا ۵ روز کاری به دست متقاصین درب منزل خواهدرسید؛ افزود:  فرایند ثبت ودرخواست گذرنامه زیارتی صرفا از طریق اپلیکیشن پلیس من انجام میشود و برای آن دسته از عزیزانی که امکان استفاده از اپلیکیشن برایشان دشوار است می توانند با مراجعه به دفاتر اداره مهاجرت و گذرنامه در مراکز استان ها( نه دفاتر پلیس +۱۰ ) درسراسر کشور درخواست خودشان راثبت و ارسال نمایند.

وی بیان داشت: اتباع خارجی مقیم ایران میبایست با مراجعه به دفاتر کفالت در سراسر کشور، درخواست خود را برای صدور مدرک مسافرتیِ زیارت عتبات عالیات ثبت نمایند و طبق روال و در اسرع وقت برای آنها نیز مدرک مسافرتی مربوطه صادر و تحویل خواهد شد؛ در این خصوص نیز مرز چذابه برای تردد اتباع بیگانه مقیم ایران در نظر گرفته شده است.

سردار منتظر المهدی اظهارداشت: پلیس ازبهمن ماه سال گذشته بالغ بر ۴۰۰ هزار گذرنامه برای متقاضینی که در سالهای گذشته برگه تردد زیارتی دریافت و موفق نشده بودند گذرنامه دریافت کنند گذرنامه بین المللی صادر و به درب منزل آنها ارسال نموده است.