با توجه به کاهش چشمگیر دمای هوا در پایتخت و بارش نزولات آسمانی، گشت‌های فوریت‌های خدمات اجتماعی حامی شهر به صورت شبانه روزی در حال آماده باش هستند تا در صورت مشاهده افراد بی‌خانمان و کارتن خواب نسبت به انتقال آنها به مددسراها یه اقدام نمایند.

به گزارش گویای صنعت، در حال حاضر بیش از ۴۰ گشت فوریت‌های خدمات اجتماعی حامی شهر در سطح مناطق ۲۲گانه کلانشهر تهران در حال گشت زنی و تردد هستند. همچنین حدود ۲۰ مدد سرای سیار فصلی در برخی میادین اصلی پایتخت مستقر شده‌اند تا حامی مددجویان کلانشهر تهران باشند.

۲۰ مددسرا نیز در مناطق ۲۲گانه در مجموع با ظرفیت ۲۵۰۰ نفر در حال فعالیت و خدمات رسانی به افراد بی‌سرپناه، در راه مانده و کارتون خواب هستند و گشت‌های موتوری حامی شهر نیز در برخی معابر و محلات در حال رصد لحظه به لحظه هستند تا به مددجویان خدمات رسانی کنند.

شهروندان عزیز تهرانی می‌توانند در صورت مشاهده افراد بی‌سرپناه و کارتن خواب با سامانه ۱۳۷ شهرداری تهران و یا با شماره تلفن‌های ۵۵۵۲۲۳۲۲ و ۵۵۰۱۲۳۴۵ سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی تماس حاصل نمایند تا بلافاصله گشت‌های حامی شهر به محل اعزام شده و نسبت به انتقال مددجویان به مددسراها اقدام کنند.